Protez Tırnak Kursu

Protez Tırnak Kursu

Profesyonel Protez Tırnak

Kalıcı Makyaj KursuKURUM ONAYLI PROTEZ TIRNAK KURS PROGRAMI 
 
EĞİTİM SÜRESİ 2 gün Teorik ve Uygulama Sertifika Programı
 

Akrilik yada Jel teknolojisi ürünleri ile tırnaklara kusursuz bir gürünüm kazandıran tırnak kaplama tekniğidir. Protez tırnak akrilik eğitiminde kullanılan akrilik toz aslına bakarsak ilk olarak bir diş hekimi tarafından 1950  li yıllarda bulunmuş ve diş dolgu malzemesi olarak kullanılmış, akrilik tozundan yola çıkarak keşfedilmiştir. Akriliğin ağır kokusu nedeniyle geliştirilip jel kıvamına getirilmiştir. Bu sebeple akrilik sistemde kullandığımız ağır kokan solüsyonlar, jel protez sisteminde kullanılmamaktadır.

Protez tırnağın, takma tırnaktan farkı uzun ömürlü, çok daha doğal görünümlü, en önemlisi sağlıklı olmasıdır.  Porselen tırnaklar belirli bir süre sonra naturel tırnaktan ayrılabilir ve enfeksiyona yol açabilir. Bundan dolayı, porselen tırnakların 3 haftada bir kontrol edilmeleri gerekir. Protez tırnağın doğal tırnağa hiçbir zararı yoktur. Asla inceltmez yada yıpratmaz, ek olarak doğal tırnaktan 2 kat daha kalındır ve 80 kat daha dayanıklıdır.

Protez tırnak maksimum tırnak yeme, tırnaklarda sekil bozukluğu, sararma, zamanla oluşan tırnak çizgilerine karsı, çabuk kırılan ve soyulan tırnaklara estetik görünüm kazandırmak için uygulanan bir tırnak modülasyonudur. Protez Tırnak yapılışında , modern ve en başarılı sistem olarak JEL SİSTEM kullanılmaktadır.

Protez tırnağın yapımında tırnak tipine göre 2-3- saat sürüp ortalama 3-4 haftalık periyotta bakımları yapılmaktadır.


GİRİŞ KOŞULLARI 
1. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri halledebilecek bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak. 
 
ÇALIŞMA  ALANLARI 
1. Güzellik salonları ve merkezlerinde,  
2. Epilasyon salonlarında , 
3. Hastane ve Kliniklerde
4. Kamu kurum kuruluşları içerisindeki güzellik salonları ve epilasyon salonları vb. yerlerde çalışabilirler.

 
PROTEZ TIRNAK UZMANI KURS PROGRAMI

» El Ve Tırnak Anatomisi
» Protez Tırnak Nedir
» Kişisel hijyen
» Kimlere Protez Tırnak Yapılır/Yapılmaz?
» Tırnak Hastalıkları
» Müşteri karşılama ve uğurlama
» Tırnak Süsleme
» Protez tırnak sökme işlemi
» Protez Araç Ve Gereçlerin Sterilizasyonu 
» Tırnak Şekillendirme
» Tırnak Güçlendirme
» Tırnak Yiyenlerde Protez Tırnak Yapılışı
» Protez Tırnak Malzeme Ve Gereçleri
» UV-Jel Sistem
» LED-Jel Sistem
» Şablon Tekniğiyle Tırnak Uzatma
» Tipsle Tırnak Uzatma

 
Bio-Derm Gaziantep Bedriye POLAT Güzellik Uzmanlığı Estetisyenlik Profesyonelliği ile Eğitimlerimiz devam etmektedir..
Cilt Bakımı ve Güzellik Elemanı  Kurs Fiyatları

Kurs fiyatını öğrenmek için lütfen bizi arayın!

 

EĞİTİM SONUNDA MEB ONAYLI SERTİFİKA VERİLİR

 

1989 yılında kurulan Bio-Derm, profesyonel kozmetik eğitimine yeni bir soluk getirerek, estetisyenlik ve kişiye özel bakım dersleri vermektedir.

 

Uzman olmak isteyen kişi modeli için fonksiyonel gereksinimleri üzerinde çalışılmış, yeni ve başarısı kanıtlanmış ders programları sunan Bio-Derm, kurslara katılan kişilere yalnızca eğitim vermekle kalmayıp etkin, gözle görülür imaj değişikliği sunar.

 

Eğitim programlarında, kamuflaj makyaj metodları, masaj metodları, davranış metodları, stok ve işletme eğitimleri, işyeri idaresi, vücut bakımları ve incelme metodları eğitim, iğneli epilasyon ve Diod Lazer eğitimleri, bitkisel bakım yöntemleri ve diğer tüm dersler kitapçıklar halinde öğrencilere verilmektedir.

 

Cilt Analiz & Teşhisi-Cilt Tipleri, Yüz Masajı, Profesyonel Kabin Bakımları, Akne Sivilce Bakımları, Leke-İz Bakımları, Ultrasonic Ses Dalgaları İle Cilt Soyma, Kırışıklık Tedavi Kürleri, Asit Uygulamaları, Tüm Cihazların Kullanım Ve Eğitimi, Mesleki Kurallar Ve Düzen konularının yanı sıra okullarımızda:

 

Anatomi, Kozmotoloji, Cilt Bakımı, Kamuflaj Makyaj, Masaj, Akrilik Tırnak, El Ayak SPA Bakımları, Süsleme, Epilasyon, Zayıflama Eğitimleri, Cihaz Eğitimi, Ürün Eğitimleri, TV Makyajı, Katalog Makyajı, Çocuk Makyajı, Kaş Eğitimi (Microblading), Satış Teknikleri gibi konularda da eğitim verilmektedir.